خانه / پزشکی / دامپزشکی / نژاد چائو چائو ( Chow Chow )

نژاد چائو چائو ( Chow Chow )

 

کشور منسوب:
چین

دسته بندی درF.C.I:

گروه پنجم و در سال ۱۹۸۷ استاندارد های نژادی آن تعیین گشت.

ثبت بین المللی:

FCI, UKC, AKC, TKC, CKC


ظاهر شناسی:

سگی شبیه شیر، متین و مغرور است. سری درشت، پیشانی تخت. ناحیه صورت به طرف چشم ها وسیع شده و به سمت پوزه نوک تیز و سیاه رنگ مانند*روباه*است. چشم ها تیره، کوچک، متوسط ،براق و کشیده است که به صورت سگ حالتی غمگین می دهد. بینی در این نژاد بزرگ، پهن و سیاه رنگ است. گوش ها کوچک، ضخیم، مثلثی شکل، افراشته و رو به جلو است. دارای فکی بسیار قوی و دندانهایی محکم و ردیف و کنار هم دارد که در زمان بسته شدن فک کاملا بر روی هم قرار می گیرد و وسیله ای مناسب برای گاز گرفتن است.

دارای ابروهایی در هم کشیده است. زبان، کام و لثه ها در این نژاد به رنگ آبی مایل به سیاه می باشد. گردنی قوی پهن دارد و شانه های آن قوس دار و قفسه سینه فراخ است. دم چائو چائو بلند، پر مو و ضخیم بوده و به طرف پشت پیچ خورده است. موهای بدن در این نژاد به دو صورت زبر و نرم دیده می شود و دور گردن مو ها بسیار متراکم و عمود است و مانند یال می ماند و منظره یک شیر را به آن می بخشد. رنگهای بدن این نژاد تک رنگ است و شامل سیاه، قرمز،سربی، حنایی، کرم و سفید می باشد و رنگهای ابلق در این نژاد قابل قبول نمی باشد.

قد:

در نرها ارتفاع: ۵۶_۴۸ سانتیمتر ، طول: ۲۲_۱۹ سانتیمتر.
در ماده ها ارتفاع: ۵۱_۴۶ سانتیمتر ، طول: ۲۰_۱۸ سانتیمتر.

رفتار شناسی:

سگی آرام، باوقار، وظیفه شناس، گوشه گیر است و نسبت به صاحبش پر احساس صمیمی و صادق است.

لینک های دانلود دانلود با لینک مستقیم
حجم فایل
نوع فایل
پسورد فایل

درباره salar dolkhani

salar dolkhani
با سلام خدمت شما بازدید کننده عزیز,امیدوارم از بازدید سایت ما لذت برده باشید و مورد پسندتون قرار گرفته باشه و با نظرات و انتقاداتون ما را در پیشرفت کمک کنید,من دکتر سالار دولخانی دامپزشک عمومی هستم شماره تماس: 09215485609

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

÷ four = one