عفونت گوش در سگ ها یکی از شایع ترین بیماری ها می باشد.اما در نژاد پودل این بیماری بیشتر از بقیه دیده می شود.در این بیماری کانال گوش سگ بسته می شود و هوای ازاد به گوش او نمی رسد و گوش سگ به خوبی تمیز نمی شود.

عفونت:

علائم عفونت گوش در پودل مانند علائم عفونت گوش در سایر سگ ها می باشد.عفونت گوش زمانی رخ می دهد که باکتری ها به کانال گوش سگ برسند و رشد کنند و تکثیر شوند.در این صورت کانال گوش سگ بسته می شود و گوش دچار عفونت می شود.علائم نشان دهنده عفونت گوش عبارتند از:

*قرمزی در اطراف گوش سگ و التهاب گوش

*بوی بد و یا داغ شدن گوش سگ

*تکان دادن سر به طور غیر طبیعی و خاراندن بیش از حد گوش

*فشار دادن یا مالیدن گوش روی مبلمان و یا زمین

*خارج شدن ترشحات از گوش

اگر چنین علائمی در پودل خود دیدید , سریعا به دامپزشک مراجعه کنید.به یاد داشته باشید که این علائم می تواند بدتر شوند و اسیب جدی به گوش پودل بزند.

تشخیص بیماری عفونت گوش:

دامپزشک با توجه به توضیحات شما گوش سگ را به خوبی معاینه می کند. تمامی علائم را با جزئیات برای دامپزشک سگتان شرح دهید. دامپزشک با استفاده از تجهیزات مناسب (اتوسکوپ) کانال گوش سگ را معاینه می کند. در نهایت دامپزشک با نمونه برداری و معاینه دقیق وضعیت گوش سگ و باکتری های درون گوش او را چک می کند.

اگر دامپزشک بیماری عفونت را تائید کرد شما باید طبق دستورات او مراحل درمان را شروع کنید. ابتدا دامپزشک برای گوش سگ شما انتی بیوتیک تجویز می کند. باید به دستور العمل های او در دوره درمان توجه کنید. حتی اگر مدتی بعد از درمان , سگ شما وضعیت بهتری پیدا کرد و علائم بدی نداشت , نباید درمان را قطع کنید زیرا ممکن است تمام باکتری های درون گوش حیوان از بین نرفته باشند. اگر در طول دوره درمان ,شما زودتر از وقت تائین شده برای درمان , دادن دارو به سگتان را قطع کنید ممکن است عفونت های دیگری نیز در حیوان به وجود بیاید. تنها دامپزشک می تواند تائید کند که پودل شما کاملا درمان شده است یا خیر.

با اینکه روش درمان این بیماری برای پودل شما خطری ندارد اما ممکن است انتی بیوتیک عوارضی را به دنبال داشته باشد.قبل از شروع درمان درباره عوارض انتی بیوتیک، نحوه درمان و عکس العمل پودل در دوره درمان از دامپزشک سوال کنید.

محلول شست و شوی گوش سگ و گربه دکتر کلودر این محصول حاوی الکل برای ضد عفونی کردن و از بین برنده واکس گوش می باشد و جلوگیری از عفونت گوش سگ و گربه به کار می رود. عموما سگ ها بعد از حمام دچار عفونت گوش می شوند و این محصول برای این کارایی دارد که از این عفونت جلوگیری شود.

از این محلول برای سگ و گربه برای کانال بیرونی گوش استفاده کنید و بصورت متناوب در هر دوگوش هفته ای دوبار استفاده شود .